RTÜK’ten Hadise’ye Sıfır Tolerans: “Klip Erotik Filmin Bir Tık Altı”

Haberler Magazin Yerli Müzik -

Hadise'nin 'Sıfır Tolerans' klibi nedeniyle müzik kanallarına reklam gelirinin yüzde 2'si kadar para cezası verdi. Kliple ilgili hazırlanan uzman raporunda ise, "Hadise ve Hadise'nin rol arkadaşı çok samimiler" ifadesi yer aldı.

RTÜK’ten Hadise’ye Sıfır Tolerans: “Klip Erotik Filmin Bir Tık Altı”

RTÜK, müzik kanallarında yayınlanan Hadise’nin “Sıfır Tolerans” klibi nedeniyle; Power Türk, Dream Türk, Viva, Kral Pop kanallarına reklam gelirinin yüzde 2’si kadar para cezası verdi. Kanalın, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” maddesini ihlal ettiğine karar verildi.

RTÜK’ten Hadise’ye Sıfır Tolerans: “Klip Erotik Filmin Bir Tık Altı”

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Kliple ilgili hazırlanan uzman raporunda şu ayrıntılar yer aldı:

“Söz konusu video klipte yer alan birtakım görüntülerin video klibin yayınlandığı saat dilimi göz önüne alındığında çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimlerine zarar verebilecek türde bir içerik ihtiva edebileceği düşünüldüğünden rapor hazırlanmıştır. Klipte şarkıcı Hadise’ye ve Hadise’nin rol arkadaşı olan bir erkek oyuncuya yer verilmektedir. Söz konusu klip erkek oyuncunun üst tarafı çıplak bir şekilde. Hadise’nin ise üstünde beyaz bir gömlek ve alt tarafının da sadece gömlekle kısmen kapatılarak yer aldığı ve ikilinin son derece samimi bir vaziyette bilindiği sahne ile başlamaktadır.”

Söz konusu video ile ilgili vatandaşlardan da çok sayıda şikayet geldi. Bu şikayetler de klibin erotik filmin bir tık altında olduğu, kaldırılması ya da gece yarısı gösterilmesi talebi yer aldı.

13
7
4
1
1
0
0

comment-vikilist VİKİLİST ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

vikilist-avatar

FACEBOOK ÜYELERİ NE DİYOR?