Oscar Yarışında Ayla Pes Etti! Geriye Kalan Son 9 Film

Türk Sineması Sinema Gündem -

Son dönemin en yüksek gişe yapan filmi Ayla, Oscar yarışında pes etti. En İyi Yabancı Dilde Film dalında son 9 adayı sizler için derledik.

Oscar Yarışında Ayla Pes Etti! Geriye Kalan Son 9 Film

Ayla filmi Oscar kazanma iddiasıyla yola çıkan ve ülkemiz sinema seyircisi tarafından çok beğenilen, üstelik büyük bir ticari başarı yakalayan bir yapım. Vizyonda geçirdiği altıncı haftanın sonunda toplam 4.615.608 bilet kesen film hiç şüphesiz Türk sinema tarihinin iç pazardaki en başarılı yapımlarından biri olarak yerel sinema tarihimize geçti. 

Ayla ilk günden beri Türkiye'nin Oscar adayı olarak pazarlanmaktaydı. Oscar aday adayı olan 92 ülkenin filmleriyle yarışan Ayla maalesef adaylığın ikinci turu olan son 9 film arasına adını yazdıramadı. Ayla'nın Oscar yarışı erken bitti ancak Fatih Akın göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Almanya adına yarışan filmi In the Fade, son 9 film arasına kalmayı başardı. Cannes film festivalinde başrol oyuncusu Diane Kruger'e En İyi Kadın Oyuncu ödülü kazandıran film bakalım 90. Akademi Ödülleri'nde Oscar için yarışacak son 5 film arasına kalabilecek mi? 

1. The Square - Official Trailer

2. The Wound Official Trailer | Kaleidoscope 2017

3. FELICITE Trailer eng Sub

4. LOVELESS (2017) - Official US Trailer

5. THE INSULT Trailer (2017)

6. FOXTROT Trailer | TIFF 2017

7. On Body and Soul - Trailer (UK)

8. In The Fade - Official Trailer

9. A Fantastic Woman (2017) - Official Trailer

4
2
0
0
0
0
0

comment-vikilist VİKİLİST ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

vikilist-avatar

FACEBOOK ÜYELERİ NE DİYOR?