Ortası Karar Çoğu Zarar 5 Meyvenin Bilinmeyen Faydaları

Sağlık Yaşam -
Ortası Karar Çoğu Zarar 5 Meyvenin Bilinmeyen Faydaları

Önümüz bahar çeşit çeşit çiçeklerin açtığı ,yaza doğru adım adım yaklaştığımız günlere az kaldı. O halde gelin hepbirlikte son kış ayı olan Mart'a ait ortası karar çoğu zarar meyvelerin faydalarını inceleyelim.

1. ÇİLEK

Ortası Karar Çoğu Zarar 5 Meyvenin Bilinmeyen Faydaları

Cilt Sağlığının Kraliçesidir. Çilek cilt sağlığına inanılmaz katkıda bulunur. Özellikle içerdiği C vitamini, salisilik asit, antioksidanlar, eksfoliantlar cilt üzerinde meydana gelen kabarcıklara karşı çok etkilidir. Çilek bu özelliği sayesinde cildi ölü hücrelerden ve yağlardan temizler.

2. PORTAKAL

Ortası Karar Çoğu Zarar 5 Meyvenin Bilinmeyen Faydaları

Bağışıklık sistemin için vazgeçilmez bir silah. Zengin C vitamini içeriği ile bağışıklık sistemini güçlendirir, vücuttaki toksin maddelerin atılımını sağlar.Portakallar, düşük kalori içerdiği için günlük tüketilebilir. Kandaki şeker seviyesini olumlu yönde etkileme noktasında çok etkilidir.Genellikle portakal ve diğer narenciye meyvelerinde bulunan D-linonene adlı bir bileşen, kolon kanseri, akciğer kanseri, cilt kanseri, meme kanseri gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Ayrıca C vitamini serbest radikallerin oluşturduğu zararlarından hücreleri korur ve farklı kanser vakalarının ortaya çıkmasına engel olur.

3. MUZ

Ortası Karar Çoğu Zarar 5 Meyvenin Bilinmeyen Faydaları

İçi dışı bir. Muz çoğumuzun yeterince almadığı diyet lifi kaynağıdır.İçerdiği zengin potasyum sayesinde ayrıca felç ve inmelere karşı koruma sağlar. Kalsiyum tüketimini azaltarak ayrıca kırılgan kemik yapısının oluşmasına izin vermez. Muzun kabuğu dişleri ve diş etlerini kuvvetlendirir, göz kapaklarında ve ciltte çıkan kara lekelere karşı etkilidir.


4. KİVİ

Ortası Karar Çoğu Zarar 5 Meyvenin Bilinmeyen Faydaları

Tam bir güvenlik görevlisi. Kivinin içinde bulunan lifler sayesinde midede bulunan asit oranı dengelenir ve midede meydana gelebilecek asit dengesizliğine karşı içeriden mide duvarlarını korur. Kivinin antioksidan özelliğinin yanında içerdiği besinler yardımıyla DNA hücrelerinin korunması ve hasarlı DNA hücrelerinin onarılmasını sağlayan eşsiz besin kaynaklarından bir tanesidir.Bağırsakların parazitlerini ve serbest radikallerini temizleyen kivi, çalışmayan bağırsakları hareketlendirir. Böylece dolaylı olarak zayıflamaya da katkı sağlar. Antioksidan özelliğinden dolayı sigara veya diğer maddeleri kullanan kişilerin akciğerlerine verdikleri zararı kısmen giderebilir.

5. MANDALİNA

Ortası Karar Çoğu Zarar 5 Meyvenin Bilinmeyen Faydaları

Turunçgil ailesinin en sevimlisi. Mandalina kötü kolesterol seviyesini yükselten serbest radikallerin oluşturduğu unsurları ortadan kaldırır. Damar tıkanıklığı riskini azaltır.Bol miktarda lif  içeren mandalina iki yönlü olarak kilo vermeyi kolaylaştırır. Birincisi lifler yardımıyla midenin sürekli tokluk hissini arttırır, ikincisi ise sindirim sistemine faydalı olması ve sindirim sistemini ve özellikle bağırsak hareketlerini arttırması kolay bir şekilde dışkı atılımını sağlar. Saç sağlığı içinde çok faydalı olan mandalina, özellikle kırılgan saç yapılarının ortadan kaldırılmasında önemli rol üstlenebilir. Saç dökülmesini engelleyebilir.

9
8
3
3
2
1
1

comment-vikilist VİKİLİST ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

vikilist-avatar

FACEBOOK ÜYELERİ NE DİYOR?