Makarna Zayıflamaya Yardımcı Oluyormuş!

Yemek Diyet -
Makarna Zayıflamaya Yardımcı Oluyormuş!

Yapılan araştırmaya göre makarna şişmanlatmıyor ve aslında kilo vermenize yardımcı olabilir.

Doğru Koşullarda Makarna Kilo Aldırmıyor

Makarna Zayıflamaya Yardımcı Oluyormuş!

İş kilo vermeye geldiğinde, makarna gibi çoğunlukla şeytan gibi gösterilmiş olan bir yemeği bulmak zordur, fakat yeni bir çalışmada bulunduğuna göre, doğru koşullar altında makarna gerçekte o kadar da kilo aldırmıyor.

Aslında makarna, 20.000’den fazla insanı kapsayan bir çalışma sayesinde İtalyalı araştırmacıların bulduğuna göre, sağlıklı bir kiloyu sürdürmenize yardımcı olabilir.

Makarna Akdeniz Beslenme Düzeninin Parçası Olarak Yendiğinde, Kilo Vermenize Yardımcı Oluyor

Makarna Zayıflamaya Yardımcı Oluyormuş!

Sağlıklı bir beslenmenin geleneksel ‘kötü çocukları’ (tereyağı, tuz ve yumurta), bilimsel kanıtlara rağmen on yıllar boyunca süregelmiş olan resmî ABD beslenme tavsiyelerine meydan okuyan çalışmalarla birlikte, yeni araştırmalar üzerinden bağışlanmaya başlıyorlar.


Ve şimdi araştırmacılar bize, makarnadan kaçınmanın da bir anlamı olmadığını söylüyorlar.


Yine de açık konuşalım; kimse size tereyağı, kremalı makarna ve tuzlu yumurtaya yüklenmeniz gerektiğini söylemiyor. Eski bir atasözü olan “Fazlası zarar”, hiç daha geçerli olmamıştı.


Neuromed Enstitüsü’ndeki araştırmacıların yeni bir çalışmada yaptıkları açıklamaya göre makarna, sağlıklı bir Akdeniz beslenme düzeninin parçası olarak yendiğinde, kilo vermenize yardımcı oluyor.

Sciencealert.com
0
0
0
0
0
0
0

comment-vikilist VİKİLİST ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

vikilist-avatar

FACEBOOK ÜYELERİ NE DİYOR?