Kullanıcı Sözleşmesi

 1. Vikilist, üyelerine e.günlük (blog), haber paylaşımı, yorum ve tartışma yapabilecekleri ortam sağlayan bir sosyal network servisidir.
 2. Kullanıcı’nın Vikilist.com’a içerik ekleyebilmesi, içeriklere yorum yapabilmesi, diğer üyeleri takip edebilmesi, belli içerikleri favorilere ekleyebilmesi, diğer üyelerle mesajlaşabilmesi için anasayfada bulunan “Giriş Yap” bağlantısındaki “Vikilist Üyesi Olmak İçin Tıklayın”a tıklamak suretiyle; e-posta adresi, kullanıcı adı, ad, soyad, şifre ve talep edilecek diğer verileri girerek üyelik işlemini gerçekleştirebilmekte.
 3. Kayıtlı kullanıcı olmak için sizden istenilen bilgileri girmeniz gerekmekte. Bu işlem tamamlandıktan sonra size aktivasyon için eposta adresine gönderilecektir.
 4. Facebook hesabı ile giriş yaparak Vikilist.com’a üye olması gerekmekte olup; içerik okumak, içerik paylaşmak, içeriklere facebook hesabı ile yorum yapmak hizmetlerinden ise üyelik hesabı açılması gerekmeksizin yararlanılabilir.
 5. Üyelik hesabında hukuka aykırılık unsuru taşıyan hiçbir veri yer almamalıdır. Başkası gibi davranarak, izin almaksızın herhangi bir bireye ait bir isim kullanarak ya da insanları kışkırtacak saldırgan bir kullanıcı adı oluşturulamaz.
 6. Hesabınız aktive olduktan sonra oluşturacağınız içerikler üyeliğiniz onaylanana kadar sitede görünmeyecektir.
 7. Üyeliğiniz onaylanması Vikilist takdirindedir.
 8. Oluşturduğunuz içerik Vikilist kurallarına ve hukuka uygun olmak zorundadır. Oluşturduğunuz içerik tüm sorumluluğu size ait olduğunu, oluşturduğunuz içeriğin hukuka aykırı olmadığından lütfen emin olun. İçerik yayına alındığı anda hukuki sorumluluğunuz başladığından, oluşturduğunuz içeriğin daha sonra tarafınızca veya şikayet/haberdar edilme vs. üzerine Vikilist tarafından silinmiş olması sorumluluğunuzu ortadan kaldırmayacaktır. 
 9. Din, siyaset gibi konulara da değinebilirsiniz.  Hakaret, aşağılama, küfür, tehdit, kişi ve grupların dinini, siyasi vb. gibi üslupsuz ve edepsiz şeyler içermemelidir.
 10. İçerikleriniz Vikilist.com kurallarına uygun olmaması nedeniyle veya hukuka aykırı olması sebebiyle yayından kaldırılabilir. Kurallara veya hukuka aykırılıklar nedeniyle yazarlığınız geçici olarak durdurulabilir veya kullanıcı hesabınız kapatılabilir. Diğer tüm haklarımız saklıdır.
 11. Belirlediğiniz konuyla ilgili video, fotoğraf, caps, her türlü kullanıma izinli materyali içerikleriniz de kullanabilirsiniz 
 12. Önceliğimiz içerikte orijinallikten yana eğer içerikleri farklı bir kaynaktan aldıysanız kaynağın izni olmalı ve muhakkak kaynak belirtmelisiniz.
 13. Üyeliğinizin güvenliğine ilişkin tüm sorumluluk size aittir. Şifrenizi kolay tahmin edilemeyecek şekilde oluşturmanızı ve üçüncü kişilerle paylaşmamanızı, üçüncü kişilere ait web sitelerine ve/veya mobil uygulamalara kullanıcı adı ve şifrenizi girmemenizi tavsiye ederiz.
 14. Üyeler tarafından 1 (bir) yıl boyunca işletilmeyen, 1 (bir) yıl boyunca Vikilist.com’a yazılı veya görsel giriş yapılmayan veya güncellenmeyen, üyelik hesaplarını- siteleri silebilir.
 15. Vikilist.com'da herkese açık alanlara ya da özel mesaj alanlarına üyeleri rahatsız eden, tehdit, taciz ve hakaret içeren mesajlar atmak, içerikler yüklemek yasaktır. Bu yasağa aykırı şekilde davranan üyeler, durumları incelendikten sonra Vikilist tarafından üyelikten çıkarılabilecektir.
 16. Vikilist.com'da yayınlanan hiçbir içeriğin üçüncü kişiler tarafından yayın hakkı içerik sahibinden izin alınmadan hiçbir mecrada hiçbir şekilde kullanılamaz, yayınlanamaz.
 17. Üye Vikilist tarafından talep edilmeden ve/veya Vikilist’den yazılı onay almaksızın ve/veya Vikilist ile herhangi bir anlaşma sağlamaksızın Vikilis.com’da reklam oluşturamaz, örtülü reklam niteliğinde olabilecek içerikler ile spam içerikler yükleyemez. Vikilist.com hizmetleri, ticari amaçlarla kullanılmak isteniyorsa lütfen Vikilist.com ile iletişim kurunuz.
 18.  Kullanıcı, diğer kullanıcı ve üyelerin Vikilist.com’u kullanmasını engelleyecek ya da zorlaştıracak veya veritabanlarını ya da sunucuları bozacak veya işlemez hale getirecek eylemlerde bulunamaz, herhangi bir yazılım, donanım veya iletişim unsuruna zarar veremez, virüs içeren yazılım veya başka bir bilgisayar kodu, dosya oluşturamaz, yetkisi olmayan herhangi bir sisteme, dataya, şifreye ulaşmaya çalışamaz, direkt veya dolaylı olarak, verilen hizmetlerdeki algoritmaları ve kodları deşifre edecek, işlevlerini bozacak davranışlarda bulunamaz, içerikleri değiştiremez, dönüştüremez, çeviremez, alıntı göstermeksizin başka sitelerde yayınlayamaz, kanunen yasak bilgiler içeren mesajlar, zincir posta, yazılım virüsü gibi 3. kişilere zarar verebilecek içerikleri dağıtamaz, diğer kullanıcıların bilgisayarındaki bilgilere ya da yazılıma zarar verecek program ve/veya bilgiler gönderemez, bunun gibi hukuka aykırı ve Vikilist ile Vikilist.com’a zarar verecek davranışlarda bulunamaz. Aksi halde; Vikilist tarafından tüm hukuki ve cezai işlemleri başlatma ve taleplerde bulunma hakkı saklıdır.
 19. Kullanıcı, Vikilist.com’da yayınlanmak üzere sunduğu her türlü içeriğe ilişkin olarak, içeriğe ilişkin işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakları dahil olmak üzere tüm telif haklarını Vikilist..com’a yer, süre ve mecra ile sınırlı olmaksızın geri dönülmez olarak devretmekte, bedelsiz olarak tam lisans hakkı vermektedir. Bu sebeple; Kullanıcı, söz konusu içeriği ancak bu Sözleşme’nin 28. maddesinde belirtilen şartlara uygun şekilde kullanabilecektir. Bu şartlar dışında söz konusu içeriğin kullanımı Vikilist’in yazılı onayına tabidir.
 20. Vikilist.com’un virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf etmekle birlikte kullanıcının teknik sorunlar yaşaması veya diğer nedenlerle bilgisayarına virüs geçmesi veya herhangi bir zarara uğraması halinde uğranacak zararlardan (bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla kullanıcının bilgisayarı veya programlarının hasar görmesinden) dolayı Vikilist’in sorumluluğu bulunmamakta olup; bu sebeple Vikilist’den hiçbir talepte bulunulamaz. Kullanıcı, anılan zararlara uğramamak için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür.