En İlginç 7 Diyet Yöntemi

Diyet Sağlık Acayip -

Kadınlar arasındaki en popüler konulardan biri de tabii ki diyet. Her gün neredeyse farklı bir diyet formülü duyuyoruz. Biz de bunların arasından en ilginç ve pek de duyulmamış olanlarını seçtik. İşte 7 tanesini siz sunduk;

Shangri La Diyeti

En İlginç 7 Diyet Yöntemi

Shangri La Diyet kitabı şimdiye kadar yazılmış en ilginç diyet kitaplarından biri. Yazar Seth Roberts, diyetin her gün şeker ve saf zeytinyağıyla alınan 100 ile 400 kaloriden oluştuğunu söylüyor. Bu miktar bir seferde de alınabilir ya da gün boyunca istenen aralıklarla da alınabilir. Bunun tam bir tat duyusu olmayan bir zamanda yani, herhangi bir tat duyusu yaratan yiyecekten bir saat önce ve bir saat sonra yapılması gerekiyor. Bu tatsız kaloriler alındıktan sonra kilo kaybı oluşturmaya başlıyor. Bundan sonra da kalori saymaya, yasaklı yemeklere, yemek planlarına, açlıklara son.


İncil Diyeti

En İlginç 7 Diyet Yöntemi

İncil Diyeti, aynı zamanda “Yaratıcının Diyeti” olarak da biliniyor. Diyetle aynı ismi taşıyan kitabın yazarı Jordan S. Rubin; Leviticus, Deuteronomy ve İncilin diğer kitaplarındaki öğretileri benimseyerek, Tanrı’nın izin verdiği ve yasakladığı yemeklerden yola çıkarak yazmış bu kitabı. Bu diyette bahsi geçen gıdalar; organik sebzeler, meyveler ve bakliyatlar olarak belirtiliyor ve kitapta kişilere sadece Tanrı’nın insanoğlu yesin diye yarattığı bu ürünleri yemeleri gerektiğini söylüyor. Bu, hiçbir işlemden geçmemiş ürünleri tüketmek demek oluyor. Bu beslenme şeklinin kanseri ve kalp hastalıklarını önlediği söyleniyor


Dudak Parlatıcısı Diyeti

En İlginç 7 Diyet Yöntemi

Dudak parlatıcılarının üretilmeye başlamasıyla kadınların kilo verdikleri ortaya çıktı. Hatta dudak parlatıcıları, “Her zaman dudaklarda, kalçada ise asla” şeklinde bir slogan ile satıldı. “Guilt-Free” gibi bazı dudak parlatıcılarının, metabolizmayı hızlandırıp, enerji verdiği iddia ediliyor. En önemli maddelerden biri de SuperCitrimax. Açlık hissini yok edip, vücudun karbonhidratları yağa çevirmesini önlüyor.

Güneş Diyeti

En İlginç 7 Diyet Yöntemi

The Breatharian Diet olarak bilinen bu diyet, hiçbir gıda ve su olmadan, sadece gün ışığı, hava ve yaşam gücüyle insan vücudunun tüm gereksinimlerinin karşılanabileceğini söylüyor. Birleşmiş Devletler’deki “The Breatharian Institute of America” geçen birkaç yıldan beri bu diyetin açlık ya da oruçla ilişkilendirildiğini söylüyor. 90’larda bu diyeti deneyen Avrupalı birkaç kişi, gıda yokluğu sebebiyle susuzluktan öldü. Ancak birçok Breatharian yaşamak için hiçbir gıdaya ihtiyaç duyulmadığını savunuyor. Bitkisel çayların ve suyun güneş ile birleşiminin onları hayatta tutmak için yeterli olduğunu söylüyorlar; ancak bu şekilde yaşadığını iddia edenlerin hiçbiri doktorlar tarafından test edilmeyi kabul etmiyor.


Sigara Diyeti

En İlginç 7 Diyet Yöntemi

Nikotinin iştah bastırıcı etkileri artık kanıtlanmış bir gerçek, hatta bu yüzden sigarayı bırakan insanlar, genellikle hızlı bir şekilde kilo alırlar. Bu düşünce geçmişte, şu anda olduğundan daha yaygındı. Hatta sigara markası Lucky Strike, reklam kampanyasında şu slogana yer veriyordu: ‘Şeker yerine Lucky’ye ulaşın’. Bu fikir o kadar popülerdi ki, doktorlar tarafından reçete olarak sigara bile yazılıyordu.

Arsenik diyeti

En İlginç 7 Diyet Yöntemi

Özellikle 19. yüzyılın ikinci yarısında ve 20. yüzyılın ilk yarısında, birçok ilaç kilo verme yöntemi olarak satılıyordu. ‘Mucize karışım’ olarak satılan bu ilaçlar, arsenik gibi birçok tehlikeli ve ölümcül madde içeriyordu.

Reklamlarda, ilaçların içerisinde bulunan arseniğin metabolizmayı hızlandırdığı ve uzun vadede kilo kaybını sağladığından bahsediliyordu. Küçük dozlarda tüketilmesine karşın, arsenik vücutta biriktikçe daha kötü semptomlara yol açıyor, hatta ölüme bile sebebiyet verebiliyordu.

Uyuyan Güzel diyeti

En İlginç 7 Diyet Yöntemi

Bu yaklaşım özellikle 1960’lar ve 1970’lerde oldukça rağbet gördü. Elvis Presley de bu akımın en büyük fanatiklerinden biriydi. Uyuyan güzel diyetinin ana fikri, uyanık olmadığınız zaman yemek yememeniz prensibine dayanıyordu. Bu yüzden uyuyan güzel diyetinde kişiler elinden geldiğince uzun süre uyumaya çalışıyorlardı. Bunu başarmak için de sürekli olarak sakinleştirici alıyorlardı.


7
4
2
1
1
0
0

comment-vikilist VİKİLİST ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

vikilist-avatar

FACEBOOK ÜYELERİ NE DİYOR?