Dünyanın Gördüğü En Ünlü 7 Seri Katil

Yaşam Acayip -

 İnsanlık suçları işleyen kişilerin listesi epey kabarık. Ama  insanlığa karşı işlenen iğrenç suçlar için spot ışığı olmuş bazı katiller var. İşte dünyanın gördüğü en kötü ve kötü şöhretli seri katiller:

1. Zodyak Katili

Dünyanın Gördüğü En Ünlü 7 Seri Katil

Hakkında filmiler çekilmiş, kitaplar yazılmış, kim olduğuna dair birçok iddialar ortaya atılmış ama asla yakalanamamış seri katil. 1966'da orta çıkmış 1978'de ise ortadan kaybolmuştur. kesinleşen 7 cinayeti olmakla birlikte farklı yöntemler izleyip daha çok insanı öldürdüğünden şüphelenilmektedir.

Donald Henry Gaskins: Otostopçu Katili

Dünyanın Gördüğü En Ünlü 7 Seri Katil

Gaskins, 80 ila 90 kişi arasında onları işkence ederek ve öldürerek öldürdüğünü iddia etti. 1969'da Amerikan Güney'in sahil yollarında otostopçuları toplamaya başladı. Bir suç ortağı,iki genç adamı öldürdüğünü ve polise itiraf ettiğini söyledi. Daha sonra ömür boyu hapis cezasına mahkum edilmeksizin ölüm cezasına çarptırıldı. Daha sonra Gaskins'in ismi bir başka cinayet daha eklendi ve idam sırasında bir mahkumu öldüren tek kişi oldu.

Tsutomu Miyazaki: İnsan Drakula

Dünyanın Gördüğü En Ünlü 7 Seri Katil

İğrenç davranışları yüzünden bir çok isim aldı. Bunlarda bir kaçı Otaku Katili, Küçük Kız Katili veya Dracula Miyazaki idi. Bunun nedeni, küçük kızları kaçırdığı, öldürdüğü ve cesetlerine cinsel istismar uygulamasıydı. Bir keresinde  kurbanın kanını içerek, aynı zamanda elini de yemişti. Ayrıca vücut parçalarını mumya olarak korudu ve kurbanlarının ailelerine cinayeti anlatan kartlar gönderdi. Babası oğlu yüzünden intihar etti.

Dünyanın Gördüğü En Ünlü 7 Seri Katil

Ted Bundy, Amerikalı bir seri katil, tecavüzcü ve nekrofili. ABD'de çeşitli eyaletlerde 30 kadını öldürdüğünü itiraf etti. Genellikle suç mahallerini tekrar ziyaret etti ve cesetlerle cinsel eylemlerde bulundu. Bundy en az 12 kurban kesmiş ve dairesinde cesetlerin parçalarını sakladı.  42 yaşındaki Bundy, 1989 yılında elektrikli sandalyede idama mahkum edilerek öldü. Kendi  avukatı dahi, "Ted, kalpsiz kötülüğün çok tanımıydı" dedi.

Ahmed Suradji: Büyücü

Dünyanın Gördüğü En Ünlü 7 Seri Katil

Endonezyalı sığır yetiştiricisi Ahmed 1986-1997 yılları arasında 42 kız ve erkeği öldürdüğünü itiraf etti. Onun ritüelinin bir parçası olarak, onları bahçesine gömdü. Bir tarlada gömdüğü cesetler bulundu. Cesetlerin kendisine daha fazla güç vereceğine inanıyordu. Suradji 2008 yılında kurşuna dizilerek ölüm cezasına çarptırıldı

Andrei Chikatilo: Kasap

Dünyanın Gördüğü En Ünlü 7 Seri Katil

Rostov kasabı Andrei, "Bıçağım bana psikolojik rahatlama getiriyordu. Biliyorum yok edilmem gerek. Doğanın bir hatasıyım." diyor kendisi için. Rusya'da 1978 ve 1990 yılları arasında 53 kadın ve çocuğa cinsel taciz, ölüm ve yaralamadan suçlu. 1992'de yakalandıktan sonra, 1994'te bir kurşuna dizilerek öldürüldü.

Paul Knowles: Casanova Katili

Dünyanın Gördüğü En Ünlü 7 Seri Katil

Casanova Killer olarak da bilinen Knowles,  kurbanlarını cazibesiyle etkilediğine inanıyordu. Toplam 18 kişiyi öldürdü. Mağdurları arasında erkekler, kadınlar ve çocuklar vardı. 1974'te bir FBI ajanı tarafından kaçmaya çalışırken öldürüldü

21
13
10
8
6
2
2

comment-vikilist VİKİLİST ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

vikilist-avatar

FACEBOOK ÜYELERİ NE DİYOR?