Bitcoin İlk Defa Türkiye'de Bir Restoranda Kullanılıyor

Haberler Gündem -

KasapDöner sektörde bir ilke imza atıyor; dijital para birimi bitcoin ile ödemeuygulamasını 2018 yılında tüm şubelerinde kullanıma açıyor.

Bitcoin İlk Defa Türkiye'de Bir Restoranda Kullanılıyor

KasapDöner Genel Müdürü Bahar Özürün, KasapDöner olarak yıllardır et ve döner alanında iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını ifade ederek, "bunun yanında teknolojiyi de yakından takip ediyoruz. iPadlar ilk çıktığında tüm şubelerimizde iPad vardı. Şimdi ise dijital para birimi bitcoini tüm şubelerimizde kullanarak, isteyen misafirlerimizin ödemelerini bu yol ile yapmalarını sağlayacağız’’ dedi. Bitcoinin ilk defa KasapDöner ile bir döner zincirinde yer alacağını ifade eden Özürün, "enasyon riski düşük, kullanımı basit, para transferi işlemlerinde güvenilir, hiçbir aracı olmadan direkt iki kişi arasında çalışan ve küçük bir hafıza kartında bile taşınabilen bu uygulamaya geçmekten dolayı çok mutluyuz’’ açıklamasını yaptı.


Bitcoin için sanal cüzdan gerekiyor; bu sanal cüzdanınızı cep telefonunuzda, bilgisayarınızda oluşturabileceğiniz gibi internet üzerinde bulunan web servislerinden de yararlanabilirsiniz. Oluşturacağınız cüzdan için özel bilgilerinizi vermenize de gerek yok. Oluşturacağınız bu sanal cüzdan ile dijital para alabilir, gönderebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Bitcoin sisteminde yapılan ödemelerin doğrulanması için açık anahtarlı şifreleme (asimetrik şifreleme), noktadan-noktaya ağ bağlantısı ve proof-of-work gibi teknolojiler kullanılır. Bitcoinler ödemeyi yapan adresten alıcı adrese şifrelenmiş olarak imzalanarak gönderilir. Her işlemin ağa duyurulumu yapılır ve blok zincirinde yerini alır. Böylece el değiştiren bitcoinler bir kereden fazla kullanılamaz. 


Ontrava.com


1
1
1
0
0
0
0

comment-vikilist VİKİLİST ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

vikilist-avatar

FACEBOOK ÜYELERİ NE DİYOR?