Ayaküstü Size Para Kazandıracak 7 Meslek

Yaşam Vikilist Business -

Mevcut işinizden sıkıldınız, yeni seçenekler peşinde olabilirsiniz. Hatta bir tık ileriye gidip kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız sizleri yavaş yavaş patronluğa götürecek 7 meslek…

Taco

Ayaküstü Size Para Kazandıracak 7 Meslek

Tako, geleneksel Meksika yemeği. Birçok şekilde yapılabilmektedir. Yapımında tortilla, et, peynir ve çeşitli sebzeler kullanılır. Ayrıca, yanında bazı garnitürler de tüketilebilir. Genellikle elle yenen bir yemektir. Türkiye’de birkaç yerde bu işi hakkıyla yapan yerler bulabilirsiniz. Ama tüketim olarak da çok yaygın değildir. 

Muffin

Ayaküstü Size Para Kazandıracak 7 Meslek

Muffin, ABD kökenli, keke benzeyen tatlı ekmek. Küçük porsiyonlarda yapılmaktadır. Genellikle, Cupcake şeklinde yapılır ve cupcake gibi kağıttan bir kalıpta pişirilir. Türkiye^’de başta hanım günleri olmak üzere çokça tutmuş bir tatlıdır. 

Donut

Ayaküstü Size Para Kazandıracak 7 Meslek

Donut, özellikle ABD'de bol tüketilen tatlı bir çörek. Şeker ve yağ açısından oldukça zengin olan çöreğin kalorisi fazladır. Birçok çeşidi vardır ve Amerikalılar genellikle kahvaltıda tercih ederler. Türkiye’de kahvaltıdan ziyade öğleden sonra tüketen bir kesime sahiptir. 

Waffle

Ayaküstü Size Para Kazandıracak 7 Meslek

Waffle, Belçika asıllı bir hamur tatlısıdır. Üzerinde erimiş çikolata, krem şanti ve taze meyveler ile servis yapılan waffle, Belçika'da "Brüksel usulü" olarak adlandırılır..

Soft Dondurma

Ayaküstü Size Para Kazandıracak 7 Meslek

Yumuşak bir dondurma çeşidi olan soft dondurmanın diğer ülkelerde yaz ve kış fark etmeden tüketildiği bir gerçek. Soft dondurma makinesi alarak işe başlayabileceğiniz bu iş fikrinde kullanacağınız dondurma tozları ve sütün kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Soft Dondurma makinelerinin özelliklerine dikkat etmelisiniz ucuz ve kalitesiz bir marka almamaya özen gösterin. Kar oranları yüksek olan bu iş fikrinde külahta ve bardakta satışlar yapmanız mümkün. Soslarla bir çok çeşitte ortaya çıkarabilirsiniz.

Çikolatalı Sufle

Ayaküstü Size Para Kazandıracak 7 Meslek

Un, şeker, yumurta vb. maddelerin muhallebi kıvamına gelinceye kadar çırpılıp pişirilmesiyle yapılan bir tür tatlı olan sufle’nin özellikle çikolatalısı rağbet görüyor. Ünlü markaların tatlı menülerinde bulunan bu ürün tek başına bir stand işi olmaya aday. Tadı güzel tutturan girişimcilerinde bu işten iyi paralar kazanması mümkün.

Profiterol

Ayaküstü Size Para Kazandıracak 7 Meslek

Top şeklindeki hamurun içerisine doldurulmuş özel krema ve üstü eritilmiş çikolata ile yapılan bir tatlı. Profiterol işinde farklı tatları tatmalısınız ve satışa çıkaracağınız ürün için arge çalışmalarını biraz uzun tutmalısınız. Eğer tat iyi olursa bırakın standı yüzlerce bayilik vermeniz bile mümkün.

6
3
1
1
1
1
0

comment-vikilist VİKİLİST ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

vikilist-avatar

FACEBOOK ÜYELERİ NE DİYOR?