Suriye'li Şadi Süleyman Savaşın Etkisini Resimlemeye Devam Ediyor

Haberler Etkinlikler Görsel Sanatlar -
Suriye'li Şadi Süleyman Savaşın Etkisini Resimlemeye Devam Ediyor

Suriyeli Şadi Süleyman'ın ressam olmasına engel olmadı. Süleyman, 6 yaşında resim becerisini geliştirme ve spor yarışmalarına katılma kararını aldı. Tekniğini sürekli geliştiren Süleyman'ın koleksiyonunda, yaşamının çeşitli olgularını, aşkını ve duygularını anlatan tablolar var.Suriye'li Şadi Süleyman Savaşın Etkisini Resimlemeye Devam Ediyor

Ressam Şadi Süleyman, küçük yaşlarda beyin felci geçirmişti. Ama bu hastalık onun sanata tutulmasına ve yağlı boyayla çalışmasına vesile oldu. Tekniğini sürekli geliştiren Süleyman'ın koleksiyonunda, yaşamının çeşitli olgularını, aşkını ve duygularını anlatan tablolar var.

 Suriye'de davetsiz misafir olan savaşı anlatıyor. Yakınlarını yolcu eden bir kadın deniz kıyısında oturuyor. Bir diğer tabloda, kadın sevgilisini savaşa uğurluyor. Büyükanne ve torununun yan yana oturduğu tablonun adı ‘Bilgelik'. Bir diğer tabloda ise çocuklar var, bu çocukların geleceği için büyüklerin çok çalışması gerekir. Birçok çocuk portresi arasında gözü kapalı bir çocuk da var, bu çocuk çevresinde yaşanan gerçekleri görmek istemiyor.


0
0
0
0
0
0
0

comment-vikilist VİKİLİST ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

vikilist-avatar

FACEBOOK ÜYELERİ NE DİYOR?