Peygamberleri Masada Kuzu Eti Yerken Canlandıran Reklam İzleyenleri Ayaklandırdı!

Acayip Gündem İnternet -

Avustralya Et Üreticileri Birliğinin, bazı peygamberleri ve değişik dini inançların temsilcilerini, bir masada 'kuzu eti yerken' gösteren televizyon reklamı izleyenleri çıldırttı. Hz. Muhammed’in telefonla arayarak, 'yemeğe gelemeyeceğini söylediği' reklamda Hindu tanrısı Ganeşa'nın et yerken gösterilmesi nedeniyle Hindistan hükümeti Avustralya'ya protestoda bulundu.

Peygamberleri Masada Kuzu Eti Yerken Canlandıran Reklam İzleyenleri Ayaklandırdı!

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Hindistan Hükümeti, Avustralya Et Üreticileri Birliğinin reklamının dini duyguları incittiğini belirterek yayından kaldırılmasını istedi. Reklamda, aralarında İsa Peygamber, Buda ve Scientology Tarikatı'nın kurucusu L. Ron Hubbard'ın da bulunduğu bir grup, yemek masasında sohbet ederken canlandırılıyor. Özellikle reklamda Hz. Muhammed’in masadakileri arayıp yemeğe gelemeyeceğini söylediği bölüm haliyle büyük tepki çekti. Avustralya Reklam Standartları Kurumu, reklamın 600'den fazla şikayet aldığını açıkladı. İnternetteki reklamın yasaklanması için başlatılan kampanyaya henüz 4400 kişi destek verdi.

Avustralya Et Üreticileri Birliği sözcüsü Andrew Howie, reklamın çeşitlilik ve birliği özendirmeyi amaçladığını söyledi! Howie şöyle konuştu: "Reklam, mümkün olduğu kadar kapsayıcı olması için farklı Tanrıları, Peygamberleri, Tanrıçaları ve ateist figürleri yansıtıyor. Kimseye hakaret etme niyetimiz yok.”

9
2
2
1
1
1
0

comment-vikilist VİKİLİST ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

vikilist-avatar

FACEBOOK ÜYELERİ NE DİYOR?