Görme Engelli Adam, Kadının Kolunu Tutunca ‘Kör Taklidi Yapıyorsun’ Denilerek Darp Edildi

Acayip Haberler -

Erzurum'da karşıya geçmek isteyen görme engelli bir kadının kolunu tuttu. Kolu tutulan taciz edildiğini sanınca bağırdı. Kadının bağırdığını duyan çevredekiler görme engelli adamı darp etti. 

Görme Engelli Adam, Kadının Kolunu Tutunca ‘Kör Taklidi Yapıyorsun’ Denilerek Darp Edildi

Erzurum'da, doğuştan görme ve işitme engelli olan Kemal Tanas'ın, yolun karşısına geçmek isterken kolunu tuttuğu kadının bağırması üzerine çevredekilerce darp edildiği belirtildi.

Kentin Yoncalık Mahallesi'nde oturan doğuştan az gören ve işitme engelli olan Kemal Tanas (37), kent merkezindeki Cumhuriyet Caddesi'nde yolun karşısına geçerken yardım istemek amacıyla görmediğini bir kadının kolunu tuttu.

Taciz edildiğini sanan kadının bağırması üzerine Tanas'ın görme ve işitme engelli olduğunu bilmeyen çevredekiler, Tanas'ı darp etti.

Bir vatandaş tarafından saldırganların arasından kurtarılan Kemal Tanas, olay yerine gelen polislerce polis merkezine götürüldü.

Görme Engelli Adam, Kadının Kolunu Tutunca ‘Kör Taklidi Yapıyorsun’ Denilerek Darp Edildi

Engelli adamın ağabeyi Murat Tanas, kardeşinin yüzde 95 engelli raporunun olduğunu söyledi.

"Kardeşim caddeden geçerken her zaman insanlardan yardım alıyor, birinin koluna girerek karşıya geçiyor. Bu kez de yine karşıya geçmek için birinden yardım almaya çalışıyor, bir kadının kolundan tutuyor. Ama kadın kardeşimin kendisini taciz ettiğini düşünerek çığlık atınca çevredeki taksici ve esnaf da kardeşimi darp etti. Kardeşimin kötü bir niyeti yok."

Tanas, kardeşini caddedeki bir vatandaşın kurtardığını belirterek, "Sağ olsun duyarlı bir vatandaş kardeşimi oradan alıp uzaklaştırıyor. Aynı zamanda kardeşime saldıranlar bu kişiye de saldırmaya çalışıyor. 'Sen niye karışıyorsun' gibi laflar söylüyorlar. Adam engelli bastonunu gördüğü kardeşimin durumunu anlatıyor. İşitme engelli olduğunu ve gözlerinin de görmediği için bu olayı gerçekleştiğini anlatmaya çalışıyor. Kardeşimi oradan alıp Yakutiye Kent Meydanı'na getiriyor" dedi.

Görme Engelli Adam, Kadının Kolunu Tutunca ‘Kör Taklidi Yapıyorsun’ Denilerek Darp Edildi

Bazı saldırganların kardeşinin kör taklidi yaptığını söyleyerek üzerine yürümeye devam ettiklerini belirten Tanas, "Kardeşim oradan uzaklaşırken bazı vatandaşlar kör taklidi yaptığını söylüyor. Yardımsever kişi kardeşimi olay yerinden uzaklaştırıyor. Polis ekipleri olaya müdahale edip kardeşimi karakola götürüyor. Beni çağırdılar ve konuyu anlattılar." ifadesini kullandı.

Tanas'ın durumunu öğrenerek polis merkezine gelen ailesi saldırganlardan şikayetçi oldu.

3
2
1
0
0
0
0

comment-vikilist VİKİLİST ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

vikilist-avatar

FACEBOOK ÜYELERİ NE DİYOR?